Strony internetowe mogą otrzymywać oferty w postaci pliku XML spakowanego razem ze zdjęciami i wysłanego na wskazany adres FTP serwera www.
Dysponujemy także mechanizmem API. Jednak przy masowych eksportach nie zalecamy tego formatu, chociażby ze względu na brak tzw. eksportu całościowego. Dla formatu XML kolejkowanie aktualizacji jest skrupulatnie realizowane po naszej stronie.
API jest doskonałym uzupełnieniem importu za pomocą plików XML. Można stosować go zamiennie, np. do wgrania dodatkowych informacji o zespole, pobrania archiwum sprzedanych ofert itp.
Mamy własny format EstiCRM XML. Jest wierną kopią danych w systemie EstiCRM:
EstiCRM XML [zobacz specyfikację]
Opcjonalnie proponujemy jeden z popularnych formatów XML:
Gratka XML [zobacz specyfikację]
Oferty.net XML [zobacz specyfikację]
Otodom XML [zobacz specyfikację]
Te formaty są dobrze udokumentowane, ogólnodostępne, często spotykane.
Wszystkie paczki wysyłamy w interwale co godzinę, jeśli tylko nastąpiła jakakolwiek zmiana w ofertach.
Każdy z wyżej wymienionych formatów można samodzielnie wyeksportować definiując na swoim koncie EstiCRM eksport ofert na dowolny serwer FTP. Realizuje się to w dziale Ustawienia -> Portale w programie.
Wspomniana wcześniej opcja eksportu całościowego, to wysyłka całej bazy ofert. Taka wysyłka wyrównuje stan ofert na portalach i na stronie www. To, czego nie ma w paczce, jest usuwane, co nadmiarowe uzupełniane, a pozostałe dane są aktualizowane. Paczka składa się ze wszystkich aktywnych ofert.
W każdym z powyższych formatów ustawiane jest specjalne pole oznaczające eksport całościowy. Eksport całościowy może być samodzielnie zainicjowany przez każde biuro w dziale Ustawienia -> Portale.
W ciągu dnia oferty wysyłane są automatycznie przyrostowo. W paczkach są tylko te oferty, które zostały zmodyfikowane lub dodane w ciągu ostatniej godziny.
Strona www powinna oczekiwać paczek ZIP ze spakowanym plikiem XML oraz zdjęciami wszystkich ofert, które są w nim aktualizowane. Co godzinę skrypt na stronie www powinien sprawdzać, czy pojawiła się nowa paczka. Jeśli tak, należy ją rozpakować, przeanalizować i uzupełnić/dodać/usunąć oferty. Następnie usunąć taką paczkę (lub zarchiwizować).
To wszystko, co musi robić skrypt na stronie www – kontrolować, czy są nowe paczki i uzupełniać na ich podstawie bazę.
Odnośnik do aktualnej dokumentacji API: EstiAPI [zobacz specyfikację]